FILTR POLARYZACYJNY HD 77mm DIGIPOD CPL

Dodaj recenzję:
  • Producent: DIGIPOD
  • szt.
  • 33,00 zł

Filtr polaryzacyjny HD kołowy 77mm

marki DIGIPOD

 

ZASTOSOWANIE:

Redukcja i eliminacja refleksów powierzchniowych podczas fotografowania przedmiotów znajdujących się za szkłem, pod wodą, itp.;

    Umożliwia eliminację odbić i refleksów od liści, gładkich ścian, przedmiotów niemetalicznych, plastiku i innych płaszczyzn uwydatniając tym samym ich naturalny kolor;

    Ociepla obraz, podsyca kolory zdjęcia, usuwa zamglenia jednocześnie polepszając ostrość zdjęć;

    Zalecany do fotografii w otwartej przestrzeni przy dużym naświetleniu - przyciemnia błękit nieba oraz zwiększa nasycenie kolorów tworząc doskonały kontrast pomiędzy krajobrazem, niebem i chmurami;

   Zapewnia ochronę soczewce obiektywu w aparacie - chroni przed zarysowaniami, odciskami palców i kurzem.

 

 

Każdy filtr jest oryginalnie zapakowany w bezpieczne pudełko.

 

FILTRY DIGIPOD  TO:

podwójnie gwintowany pierścień, wykonany ze specjalnego stopu aluminium - odporny na wyrabianie się i ścieranie: nawet po intensywnym i długotrwałym użytkowaniu gwinty będą tak samo doskonale spasowane jak na początku.

utwardzane szkło - odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne

łatwość czyszczenia - szkło jest antystatyczne, nie trzyma się go kurz. Wszelkie inne zabrudzenia łatwo wyczyścić ściereczką

wykonywane są według najnowszej technologii ze specjalnego rodzaju szkła optycznego z wielowarstwową powłoką anty odblaskową co gwarantuje to ich najwyższą jakość. Każdy filtr przechodzi przez bardzo surową kontrolę jakości czego rezultatem jest pełna doskonałość.

gwarancja doskonałej jakości

 

Wskazówki użycia filtru

W przypadku używania wielu filtrów naraz filtr polaryzacyjny powinien zostać umieszczony najbardziej zewnętrznie. Umieszczenie za innymi filtrami mogłoby spowodować redukcję ich funkcji.

W przypadku zdjęć plenerowych filtr działa najskuteczniej przy ustawieniu kąta filtrowania 90° w stosunku do kierunku padania światła. Kąt ten można ustalić za pomocą dłoni. Należy palec wskazujący skierować do słońca i wyprostować kciuk tak, aby utworzył z palcem wskazującym kąt zbliżony do 90°.

Następnie wskaźnik obrotu zewnętrznego pierścienia na filtrze należy ustawić zgodnie ze wskazaniem kciuka.

 

Średni kąt polaryzacji światła słonecznego zmienia się wraz z kątem padania promieni. 

Powoduje to, że barwa nieba zmienia się od granatowoniebieskiej do jasnobłękitnej.

 

Porównanie zdjęć BEZ oraz Z filtrem CPL

 

Odpowiednie ustawienie filtra polaryzacyjnego może ten efekt dramatycznie zwiększyć lub znacznie zniwelować, co w lustrzankach można bezpośrednio obserwować w wizjerze.

Filtr daje wyraźne efekty podczas fotografowania ze słońcem z boku.

 

Przy słońcu zza pleców, a także dokładnie pod światło efekt zmiany barw nieba i innych oświetlonych przez słońce obiektów jest niezauważalny.

Fotografowanie panoramiczne wyklucza użycie filtra polaryzacyjnego, gdyż barwa nieba z jednego zdjęcia nigdy nie dopasuje się do drugiego.

Filtr polaryzacyjny obniża warunki ekspozycji o 1-2 EV, co należy wziąć pod uwagę przy ręcznym doborze tych warunków.

 

 Pasuje do wszystkich cyfrowych aparatów / kamer o średnicy gwintu przy obiektywie lub tulejce 77mm.